O mne

Mgr. Róbert Kašša – Šport pre všetkých!

Róbert Kašša sa narodil 22. 6. 1975 v Žiline v rodine učiteľky a stavebného inžiniera. Je ženatý a má 3 deti. V roku 1996 ukončil bakalárske štúdium v odbore propagácia na Katedre žurnalistiky Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Následne na tejto katedre pokračoval v štúdiu v odbore žurnalistika, ktoré v roku 2000 ukončil titulom Mgr.

Počas vysokoškolských štúdií a tesne po nich pracoval ako redaktor týždenníka Reportér, neskôr na pozícii redaktora denníka Slovenská republika a tiež ako marketingový manažér v Rádiu Žilina. Od roku 2001 nastúpil ako športový redaktor do týždenníka Žilinský večerník, kde v rokoch 2008–2012 pôsobil na poste šéfredaktora. Nasledujúce dva roky bol šéfredaktorom dvojtýždenníka Žilinec. V súčasnosti prispieva do viacerých regionálnych novín a je aj športovým televíznym spolukomentátorom. Za viac ako dvadsať rokov novinárskej praxe sa každodenne stretáva s názormi a problémami občanov, ktorým sa snaží pomáhať nielen prostredníctvom médií, ale aj z pozície regionálneho politika. 

V roku 2010 uspel v komunálnych voľbách a stal sa nezávislým poslancom Mestského zastupiteľstva v Žiline. V roku 2013 sa rozhodol kandidovať na post nezávislého poslanca Žilinského samosprávneho kraja a aj v týchto voľbách dostal dôveru spoluobčanov. V roku 2017 zasadol do poslaneckej lavice krajského parlamentu opäť ako nezávislý poslanec za okres Žilina a v roku 2018 sa opäť dostal do Mestského zastupiteľstva v Žiline ako nezávislý poslanec za najväčšie žilinské sídlisko Vlčince. Dlhoročne pôsobí v Komisii školstva a športu Zastupiteľstva ŽSK i Komisii športu pri MZ v Žiline. Šport je nielen jeho politickou prioritou, ale aj životnou filozofiou. 

Úvodná kapitola športového životopisu Róberta Kaššu je spojená s ľadovým hokejom, keďže jeho otec Robert patril medzi najlepších hráčov v histórii žilinského hokeja. Okrem iného je Kašša st. držiteľom doteraz neprekonaného rekordu 1. SNHL, keď v sezóne 1974/1975 nastrieľal brankárom neuveriteľných 55 gólov. V otcových šľapajach sa vydal aj syn, ktorý prešiel v žilinskom klube všetkými vekovými kategóriami až po seniorov. Jeho športovou prioritou sa však napokon stal hokejbal, v ktorom reprezentoval Slovensko dlhých pätnásť rokov a vo svojej zbierke má okrem iného dva hráčske tituly majstra sveta z roku 1999 a 2013 a jedno trénerské svetové zlato z roku 2015. V roku 2010 bol uvedený do Siene slávy medzinárodnej hokejbalovej federácie ISBHF a v roku 2018 do Siene slávy Slovenskej hokejbalovej únie. 

Dlhodobo sa venuje výchove hokejbalovej a hokejovej mládeže, a to na klubovej i reprezentačnej úrovni. Okrem iného je spoluzakladateľom najväčšieho raftového „festivalu“ na Slovensku, autorom hokejového názvu „žilinskí vlci“, či spolutvorcom podujatia „Športovec roka mesta Žilina“. 

Pravidelne sa zapája aj do rôznych charitatívnych projektov, akým je napríklad Mikuláš pre malých pacientov Detského oddelenia Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline či benefičné výstavy „Držme Spolu“, určené na pomoc rodinám, ktoré sa starajú o pacientov v bdelej kóme a deti so zdravotným postihnutím.